

Houtense Kunstfietsdagen op 11 en 12 april 2026

Kunstfietsdagen 2026 Kunstenaars en kunstliefhebbers opgelet! De datum voor de Kunstfietsdagen 2026 is bekend. Noteer vast in je agenda 11 & 12 april 2026! Informatie over de Kunstfietsdagen vind je in de volgende nieuwsbrief en zal in oktober op de website van KodH worden geplaatst.
Kunstfietsdagen 2025 Op vrijdag 11 april werd door de voorzitter van Kunst om de Hoek, Wim Vleeskens en dichter Anja Tekelenburg de 28ste editie van de Houtense Kunstfietsdagen feestelijk geopend, waarbij Anja een gedicht voordroeg geïnspireerd op 30 jaar Kunst om de Hoek. Ruim 100 kunstenaars en kunstliefhebbers waren aanwezig in Theater aan de Slinger. Voor de werkgroep Kunstfietsdagen was de opening een mooie gelegenheid om Wim Vleeskens in het zonnetje te zetten en hem te bedanken voor zijn jarenlange enthousiaste inzet voor KodH.
Op basis van de feedback van de deelnemende kunstenaars en de vele mooie reacties van de bezoekers kijken wij terug op een zeer geslaagde 28ste editie van de Kunstfietsdagen!
Naar aanleiding van de Kunstfietsdagen 2025 kwamen er enkele artikelen in het Houtens Nieuws / het Groentje. Een verwijzing naar deze artikelen vind je onderaan deze pagina..
Hieronder een impressie van de kunstfietsdagen van dit jaar:







































Voorafgaand aan de opening op 11 april in Theater Aan de Slinger liet het Houtens Nieuws in vier opeenvolgende artikelen vier exposanten aan het woord over hun passie voor kunst. Een vijfde artikel was daarom gewijd aan een interview met de voorzitter van Kunst om de Hoek.
Op 8 februari gaat het artikel over Atelier De Heksenketel van Marian van der Steenhoven. Lees het artikel hier online.

Op 23 februari een artikel over Rob de Groot: Rob de Groot: Foto van de natuur – Houtens Nieuws

Op 11 maart een artikel over Finus de Broekert: Beeldhouwer Finus de Broekert houdt wel van een uitdaging – Houtens Nieuws

Op 25 maart een artikel over Marjolein van de Water Marjolein van de Water krachtige portretten – Houtens Nieuws

Op 8 april een interview met de voorzitter van Kunst om de Hoek Wim Vleeskens Kijk bij de kunstenaars thuis – Houtens Nieuws

Actuele informatie over de Kunstfietsdagen staat ook op de facebook pagina en Instagram pagina van Kunst om de Hoek, je kunt deze naar hartenlust Liken en Delen.
Werkgroep Kunstfietsdagen: Marijke Prins, Maria Smit, Cees Stal, Bruun van Asten

Kunstwerken in de openbare ruimte
Als u onderweg was tijdens de kunstfietsdagen, maar ook nu nog, kunt u van de gelegenheid gebruik maken om ook eens enkele kunstwerken in de openbare ruimte te bezichtigen. In en rond Houten zijn circa 80 kunstwerken in de openbare ruimte te zien. Een werkgroep heeft zich ten taak gesteld een zo compleet mogelijk overzicht hiervan te maken. Op deze website treft u een overzicht van hun inspanningen aan, onder het menu “Kunst” en daaronder “Kunst in de openbare ruimte”. Hieronder ziet u alvast een klein voorproefje van enkele willekeurige kunstwerken.
Kent u kunstwerken die niet in ons overzicht staan Laat het ons weten!

